22 Ağustos 2013 Perşembe

Cazip İş Fikirleri ve Bayilikler

Cazip İş Fikirleri ve Bayilikler


Cazip İş Fikirleri ve Bayilikler

Yatırımcıların hem midesine hem de cebine hitap edecek olan iş fırsatları Anadolu başta olmak üzere Türkiye’ nin her yerinde potansiyel girişimcileri beklemektedir. 5 bin ila 250 bin lira arasında bulunan plasmanla yapılacak en tatlı iş fikirleri ‘Tatlı Tatlı’ para kazanmak isteyenler için elma şekerinden macuna, çikolataya kadar iş fırsatları mevcuttur. En az 5 bin TL, en çok 250 bin TL yatırımla bayilik alarak veya franchise ortağı olarak girilebilecek bu işler keyfin yanı sıra yüksek kar marjı vaat etmektedir. Biz Dahice Fikirler olarak hem çiçeği burnunda girişimciler hem de bu işe girmek isteyenler için ‘tatlı’ karıyla cezbedecek 10 iş fikrini bir araya getirdik…
Kar Marjı Yüzde 150:
Elma Sarayı’ nda fiyatları 50 kuruşla 3.5 TL arasında değişen 11 çeşit ürün bulunmaktadır. Firma stand bedeli içinde 15 bin TL’ ye bayilik verirken yatırımcıdan birincil isteği işi sahiplenmesidir. Şu anda 9 bayisi olan firma, tüm Türkiye’ den gelecek bayilik başvurularına sıcak bakmaktadır ve AVM ya da AVM dışı ayrımı yapmamaktadır. Stand  20 günde hazırlanıp anahtar teslim olarak yatırımcıya teslim edilmektedir.

Bebeto Eğlence Adası’ na Giriş Bedava:
Temelleri Kervan Gıda tarafından atılan franchising sistemi Bebeto Eğlence Adası, kendine has ilk konseptinin şekerci olmasıyla ve sunduğu olanaklarla farklılık yaratmaktadır. Türkiye çapında hizmet veren Eğlence Adası’ nın hedefi yurtdışında da franchise vererek, 2010 sonuna kadar dünyada toplam 30 noktaya ulaşmaktır. Giriş bedeli talep edilmeyen franchise ortaklığına standın büyüklüğüne göre 10-14 bin TL kurulum ücreti ile başlamak muhtemeldir. Konseptte, Kervan Gıda’ nın desteği ile zaman zaman minik tüketicileri sevindirmek için sürpriz aktiviteler düzenlenmektedir.

XTicaret
XTicaret Türkiye’ de bulunan ve sahip oldukları ürünü internet üzerinden satmak isteyen satış ortaklarının buluştuğu ortak bir e-ticaret platformudur. XTicaret’ e eklenen ürünlerin her satışı için satış ortaklarına ödenmek üzere ürün sahibince belirli bir komisyon açıklanır. X-Ticaret’ e üye olan satış ortakları farklı yöntemlerle bu ürünü internet üzerinden satarlar ve her satıştan ürün sahibinin başta belirlemiş olduğu oranda komisyon alırlar. Affiliate Marketing yani satış ortaklığı sisteminin en avantajlı tarafı satış ortaklığı komisyonlarının yüksek oranda olmasıdır. XTicaret’ te ürünlerin satış ortaklığı komisyonları genelde % 50 ila % 75 arasında değişmektedir. Yani XTicaret’ e satış ortağı olarak kayıt yaptırıldığında satış fiyatı 100 TL ve satış ortaklığı komisyonu % 75 olan bir üründen, her satış için 75 TL kazandırmaktadır. Bu cazip komisyon oranları birçok girişimciyi XTicaret’ e çekmeye devam etmektedir.
Minimum 5 Bin TL’ lik Alım Şart
Dünyaca ünlü Belçikalı çikolata markası Neuhaus, özellikle Anadolu’ daki büyük kentler olmak üzere yatırımcılara olanaklar sunmaktadır. Neuhaus Genel Müdürü Serkan Bayoğlu, Neuhaus’ un kalitesiyle ve fiyatıyla çok özel bir ürün olduğunu ve bu sebepten bayilik verirken çok seçici davrandıklarını vurgularken Neuhaus’ u isteyen yatırımcıların perakende sektöründe tecrübeli olmasının önemli bir gösterge olduğunu belirtiyor. Bursa, Antalya, Gaziantep, Kayseri gibi illerin potansiyel barındırdığını söyleyen Bayoğlu isim hakkı bedeli istemediklerini ancak satış noktalarının firmanın istediği şekilde döşenmesi ve minimum 5 bin TL’ lik alım yapmasının şart olduğunu söylüyor.
Hazırlaması 1 Dakika:
1 dakikadan daha kısa bir sürede, otomatik minidonut makinası ile standlarda, cornerlarda dondurmayı hazırlamak ve soslarla süsleyip satmak mümkün. Fornetti, tüm işletme organizasyonunu ve ürün teminini sağlarken istenilen bayilik bedeli ise KDV hariç 23 bin TL’ dir.
‘Sihirli Elmalar’ Standı 15 Bin Dolar:
Üzeri karamel, çikolata, kuruyemişle kaplı elmalar küçüklerin iştahını kabarttığı gibi yatırımcılarınkini de kabartmaktadır. Sihirli Elmalar, stand ve dükkan formatında bayilik verirken, iki farklı stand modelinin bayilik bedeli KDV hariç 15 ila 18 bin dolar arasında değişmektedir. Sihirli Elmaları dükkanda satmak isteyenler için de bayilik olanağı bulunmaktadır. Burada ise istenen dükkan büyüklüğünün an az 15 metrekare olmasıdır. Franchise bedeli içinde anahtar teslim dükkanın bedeli ise KDV hariç 40 bin dolardır. Sihirli Elmaların adet fiyatı ise özelliğine göre 5 ila 15 TL arasında değişmektedir.
Macun da Var Pamuk Şekeri de:
Ankara merkezli Binşan Şekerleri macun, pamuk şeker, elma şekeri gibi geleneksel tatları yeniden yorumlarken tüm Türkiye’ de bayiler aramaktadır. Ürün gamıyla hedef kitlesi özellikle çocuklar olan Binşan Şekerleri AVM’ lerde büyümek istiyor. ‘Ben bu işi yaparım’ diyenler ise 15 bin doları gözden çıkarmalı…
30 bin TL’ ye ‘Romma Dondurması’ :
Yarım yüzyıllık Roma dondurması tarzını hızlı dondurma satışı konseptiyle buluşturan ROMMA, Türkiye’ nin her yerine ulaşmak için ülke çapında yatırımcılar aramaktadır. Romma’ da dondurmanın yanında Cafe konseptiyle sütlü tatlı, pasta gibi ürünler de sunulmaktadır. Satılan ürünlerin ortalama kar marjı yüzde 115 olarak ifade edilirken Romma’ nın yatırım maliyeti 30 bin TL olarak belirlenmiştir.
Tranchy’ i 5 TL’ den Günde 100 Kişiye Satıyor:
İlk kez Dubai’ de yedikleri tarçınlı tatlıyı çok beğenen Can Öziş ve nişanlısı Nurtaç Ateş, Türkiye’ ye kendi Ar-ge çalışmaları ile TARCHY markasını getirdiler. Faaliyetlerine sermayesiz başlarlarken şimdi franchise vererek şubelerle büyümektedirler. TARCHY, İstanbul’ da Palladium, Kanyon ve Optimum alışveriş merkezlerindeki stant satışlarından sonra, İzmir ve Malatya’ da verdiği franchise ile Anadolu’ ya açılarak Türkiye’ ye yayılmaktadır. Franchise bedeli ise 40 bin TL olarak belirlenmiştir.
Amerikalı ‘Frutation’ İçin 200 Kişi Sırada:
ABD’ li Frutation’ ı Türkiye’ ye getiren ciceksepeti.com’ un kurucusu Emre Aydın hedefin 5 yılda 40 mağazaya ulaşmak olduğunu söylerken daha şimdiden bayilik teklifi isteyenlerin sayısının 200’ e ulaştığından bahsediyor. Fiyatlar 29 ila 450 TL arasında değişirken bayilik için 250 bin TL ödemek gerekmektedir.
25 Bin Dolara Tatlıcı Tombak:
Hem ‘Tatlıcı’ hem de elit bir cafe olarak çalışan ‘plus’ tarzı işletme seçenekleri mevcut. Ürünler merkezden sabit kar marjıyla gönderilmektedir. Eğitim, denetim, açılış desteği verilirken Tatlıcı Tombak franchise giriş bedeli 25 bin dolar olarak belirtilmiştir. Ayrıca, potansiyel bayilerin toplam yatırım bedeli 60 bin doları bulmaktadır.

Blog Arşivi